Gorące lato, jasne słońce, mocny klimatyzator — wydawałoby się, że to świetne połączenie. Ale nie dla skóry, która cierpi na suchość. Z pomocą przyjdą nawilżacze, od których wyboru zależy Twoje piękno i wygoda. Cztery kroki pomogą Ci wybrać odpowiedni produkt.

Krok pierwszy. Dopasuj krem ​​do wieku.

Z biegiem lat skóra staje się bardziej sucha. Do 25 roku życia wystarczy lekki krem ​​nawilżający na bazie roślin, który można łatwo połączyć z makijażem. Po 30 roku życia organizmowi trudniej jest samodzielnie wytwarzać substancje wspierające skórę. Dlatego potrzebujemy mocniejszych produktów — z kolagenem i kwasem hialuronowym.

Krok drugi. Określ swój typ skóry.

Najtrudniejszą rzeczą jest tutaj określenie rodzaju skóry. Niewłaściwy krem ​​może tylko zaszkodzić, wywołać alergie, podrażnienia lub trądzik. Warto nawet udać się do kosmetyczki, aby znaleźć odpowiedni środek. Możesz też samodzielnie określić typ skóry:

  • Normalna skóra jest gładka i jędrna. Nie ma na nim dużych porów i błyszczącego połysku. W takim przypadku odpowiednie są lekkie kremy, które nie wpływają na równowagę wodno-tłuszczową.
  • Skóra tłusta — błyszcząca, z dużymi porami. Charakteryzuje się nierówną powierzchnią i trądzikiem. Dla tego typu skóry odpowiednie są produkty z cynkiem lub ekstraktami ziołowymi.
  • Skóra sucha — gładka, skłonna do łuszczenia się. Strach przed każdą kobietą, ponieważ suchość prowadzi do wczesnego powstawania zmarszczek. Zwalcz ten problem za pomocą kremów o gęstszej konsystencji opracowanych specjalnie dla skóry suchej.
  • Skóra mieszana jest nierówna w różnych obszarach twarzy. Często narażony na działanie czynników zewnętrznych — nasłonecznienia lub zmian wilgotności powietrza. Dla skóry mieszanej odpowiednie są kremy regenerujące, które zawierają zarówno składniki matujące, jak i zmniejszające jej wrażliwość.

Krok trzeci. Używaj różnych kremów na dzień i na noc.

Podobno środki nawilżające na dzień i na noc nie różnią się od siebie. To prawda. Prawie. Krem na dzień zawiera filtry przeciwsłoneczne, co znajduje odzwierciedlenie w indeksie SPF (Sun Protection Factor) na etykiecie. W nocy nie potrzebujemy ochrony przed promieniami słonecznymi, najważniejsze jest odżywienie i nawodnienie.

Krok czwarty. Wybierz krem ​​na sezon.

Interesuje nas oczywiście to drugie. Ciało jest zaprojektowane tak, aby skóra latem była bardziej tłusta niż zimą. Nie wybieraj najpotężniejszych środków nawilżających latem. Powodują dyskomfort w upale i zapobiegają oddychaniu skóry. W okresie letnim najlepsze są serum nawilżające. Teraz najważniejszy jest efekt nawilżenia i ochrony przeciwsłonecznej. „Delikatne” promienie ciała niebieskiego osłabiają układ odpornościowy, który działa przede wszystkim na skórę. Kosmetolodzy polecają kremy na lato o SPF minimum 15, a podczas ciąży i pigmentacji — do 30. Zalecają też wybieranie produktów z minimalną zawartością oleju. Zimą wszystko jest dokładnie odwrotnie: oleje, silikony, minimum SPF oraz dużo witamin i składników odżywczych.

Czysta i zdrowa skóra twarzy to gwarancja komfortu psychicznego i przychylnego nastawienia innych. Skonsultuj się z ekspertami, wybierz odpowiednie kremy i spraw, by lato było gorące, ale nie suche.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
4 × 12 =