Można raz na zawsze pozbyć się zaskórników na skórze, stosując skuteczne metody oczyszczania twarzy. Aktywny tryb życia, odpowiednie odżywianie i kilka tajemnic może pomóc każdemu pozbyć się zaskórników.

Nieatrakcyjne czarne kropki, które pojawiają się na twarzy, nie tylko psują wygląd osoby, ale także obniżają jego samoocenę i prowadzą do problemów w życiu osobistym. Medyczna nazwa tego nieznośnego stanu skóry to otwarte zaskórniki. Specjaliści nazywają przyczynę ich powstania blokadą gruczołów łojowych, dzięki czemu sekret gromadzi się w porach, przyciągając łój, zrogowaciałe komórki skóry, brud i kurz, który dostaje się na twarz.

Ciemne plamy mogą pojawić się nie tylko na skrzydłach nosa, ale także na czole, brodzie, policzkach, skroniach, ramionach i plecach. Jeśli zaskórniki nie zostaną rozwiązane, bakterie mogą prowadzić do procesu zapalnego, zmieniając punkt w duży ropny pryszcz. Zanim zaczniesz szukać leków w aptece, musisz zidentyfikować przyczynę pojawienia się zaskórników. Główne z nich to zła opieka, niedożywienie i zaburzenia hormonalne w organizmie.

Co powoduje czarne plamy na skórze

Wielu mężczyzn nawet nie myśli o pielęgnacji skóry, dręcząc się ciągłym wyciskaniem czarnych kropek. Wystarczy wprowadzić do planu dnia codzienne oczyszczanie twarzy, a skóra ulegnie przemianie i nie będzie śladu znienawidzonych zaskórników. Kobiety natomiast powinny uważać na kosmetyki, zbyt duża ilość podkładu, puder może doprowadzić do zatkania porów. W czasie upałów trzeba zapomnieć o ciężkich kosmetykach, które uniemożliwiają skórze wymianę ciepła. Lepiej — wytrzyj twarz serwetkami, umyj. Konieczne jest oczyszczenie skóry zarówno przed snem, jak i po nim, przy użyciu określonego kosmetyku.

Jeśli zaskórniki nie znikną po codziennym oczyszczaniu twarzy, należy ponownie przemyśleć swoją dietę. Jeśli dieta zawiera alkohol, tłuste, słodkie potrawy, zaskórniki staną się stałym towarzyszem życia. Tylko korekta żywieniowa, stosowanie kompleksów witaminowych pomoże przywrócić skórze zdolność do samoregeneracji i oczyszczenia. Zaburzenia hormonalne są częstą przyczyną zaskórników. Nadmierne wydzielanie testosteronu w organizmie kobiety prowadzi do wzmożonej pracy gruczołów łojowych, przyspieszonego procesu rogowacenia komórek skóry i zatykania porów.

Metody radzenia sobie z zatkanymi porami

Aby pozbyć się zaskórników, musisz wykonać złożoną pracę:

  • Odwiedź dermatologa, gastroenterologa i endokrynologa.
  • Skontaktuj się z gabinetami kosmetycznymi, gdzie świadczą usługi oczyszczania twarzy metodą mechaniczną, ultradźwiękową, peelingami, maseczkami i odkurzaczem.
  • W domu trzeba dbać o czystość skóry za pomocą specjalnych żeli, peelingów, pianek i kremów oczyszczających, które można kupić w aptece lub sklepie. Instrukcje na odwrocie wyjaśniają, ile razy i jak dokładnie należy używać produktu.
  • Aby poprawić stan skóry, eksperci zalecają kąpiele parowe. Są bardzo łatwe do wykonania. Wystarczy do wrzącej wody dodać łyżkę rumianku, skrzypu lub piołunu i pochylić naczynie przykryte ręcznikiem. Para otworzy pory, czyszczenie będzie skuteczniejsze.
  • Za pomocą palców, które najpierw należy owinąć sterylnym bandażem, możesz nacisnąć czarną kropkę, aby uwolnić pory. Po oczyszczeniu mechanicznym należy leczyć skórę tonikiem lub nadtlenkiem.

Naturalne środki do zwalczania zaskórników

Możesz użyć skutecznych metod domowych rzemieślników, którzy oferują specjalny peeling i maskę filmową. Do peelingu potrzebujesz soli, kremu do golenia i wacika, na który musisz to wszystko nałożyć, a następnie chodzić okrężnym ruchem po czarnych kropkach. Następnie należy umyć i wytrzeć leczoną skórę wacikiem z sodą. Zabieg należy zakończyć przemywaniem zimną wodą. Maskę foliową przygotowuje się z tabletki węgla aktywnego, łyżki żelatyny i mleka. Po rozpuszczeniu żelatyny należy nałożyć mieszankę na problematyczną skórę i odczekać 20 minut. Po zestaleniu się filmu należy go ostro usunąć z twarzy.

Naturalne maski na twarz mogą pomóc w walce z zaskórnikami:

  • Miód – 2 łyżki miodu miesza się z taką samą objętością mleka i nakłada na twarz, po 30 minutach maskę zmywa się ciepłą wodą.
  • Białko — jedno białko ubija się w piankę, dodaje się łyżeczkę soku z cytryny i maskę nakłada się na skórę. Gdy tylko warstwa wyschnie, zabieg powtarza się i po 20 minutach maskę należy zmyć z twarzy, najpierw ciepłą, a następnie zimną wodą.
  • Ze zsiadłego mleka — trzy łyżki zsiadłego mleka miesza się z 10 kroplami soku z cytryny i nakłada na twarz na 20 minut. Maskę zmywa się zimną wodą.
  • Płatki owsiane — zmiel szklankę płatków owsianych i wymieszaj z łyżeczką sody oczyszczonej. Wymieszaj jedną łyżkę mieszanki z ciepłym mlekiem i nałóż na twarz. Po 15 minutach zmyć ciepłą wodą.

Konieczne jest zwalczanie zaskórników, zapobiegających stanom zapalnym. Oczyszczanie twarzy należy wprowadzić do codziennego trybu życia, dodając do diety wyłącznie zdrową żywność i witaminy. Mniej makijażu i bardziej aktywny tryb życia pomoże wzmocnić wewnętrzną siłę organizmu i pokonać zaskórniki w początkowej fazie rozwoju.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
6 ⁄ 2 =