Aby Twoje stopy były zadbane i zdrowe, musisz wiedzieć, jak właściwie o nie dbać. Korzystając z kilku sekretów pedicure, każda stopa będzie wyglądać spektakularnie i pięknie.

Osobom, których nogi narażone są na stres fizyczny, wskazane jest wykonanie kontrastowych, higienicznych kąpieli. Roztwór należy sporządzić z wody i soli morskiej. Trzymaj w nim stopy przez około 5-7 minut. Następnie umieść je w ciepłej wodzie na 3 minuty, a następnie w bardzo zimnej wodzie na 3-4 sekundy. Procedurę należy powtórzyć kilkakrotnie, kończąc zimną „nutą”. Masaż stóp pomoże złagodzić zmęczenie. Od dołu do góry w skórę nóg wcierać alkohol kamforowy, a następnie wmasować kremem.

Jak prawidłowo wykonać pedicure

W procesie pedicure należy postępować zgodnie z określonymi krokami:

  • Rozpuść mydło w proszku, 1 łyżkę sody oczyszczonej lub amoniaku w gorącej wodzie. Kąpiel trwa 15-20 minut.
  • Przygotuj narzędzia, zdezynfekuj, wytrzyj serwetką i odłóż po prawej stronie. Po wyjęciu jednej nogi z wanny osusz ją ręcznikiem. Nasmaruj zrogowaciałe obszary skóry, stóp, grzbietów paznokci i modzeli kremem zmiękczającym. Zdrap zrogowaciałe warstwy za pomocą specjalnego urządzenia.
  • Po oczyszczeniu paznokci z brudu i łusek należy je przyciąć, złożyć. Najlepiej rozpocząć ten proces od krawędzi, ponieważ paznokieć może się złamać. Aby uniknąć wrastających rogów i modzeli, nie musisz przycinać ani zaokrąglać paznokci pod kątem.
  • Po dokładnym zbadaniu nóg oczyść boczne części paznokci, odetnij naskórek wałka paznokcia. Za pomocą pumeksu przetrzyj szorstką skórę. W razie potrzeby zastosuj leki.
  • Osusz stopy miękkim ręcznikiem.
  • Nasmaruj podeszwy tłustym kremem i wykonaj lekki masaż nóg. Przez 2-3 minuty głaskać każdy palec u nogi, pocierać stopy i podudzia dłońmi do góry. Powtórz te ruchy 3-4 razy. Następnie wykonaj je w odwrotnej kolejności.
  • W razie potrzeby wypoleruj paznokcie lakierem. Ostrożnie wybierz kolor. Preferowane są odcienie beżu lub różu, ponieważ jasne kolory nie zawsze są odpowiednie. Wrażenie zadbanego i czystości może stworzyć biały lakier.

Osobom, które mają dużo potu na stopach, zaleca się codzienną specjalną kąpiel. W równych częściach weź wierzbę, korę dębu, leszczynę i liście skrzypu. Zaparz suchą mieszankę 2 łyżek stołowych z 2 szklankami wrzącej wody. Nalewkę przechowuje się przez 2-3 godziny, filtruje i chłodzi. Na 5 litrów wody potrzebujesz pół szklanki naparu. Przetrzyj przestrzenie między palcami roztworem kwasu borowego.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
7 × 25 =