Owiń się w specjalne pasy spalające tłuszcz, pij dokładnie trzy litry dziennie, detoksykuj — w internecie znajdziesz tysiące „przydatnych” artykułów. Tylko z tych wszystkich materiałów powstają mity, z którymi będziemy dzisiaj walczyć.

Mit detoksykacji.

Ciało jest zatkane toksynami! Żużle są wszędzie! Uratuj siebie, kto może! Moda na oczyszczanie organizmu przyszła do nas z Zachodu, gdzie eksperci od dawna udowodnili antynaukowe podejście. Producenci wielu suplementów diety oznaczonych jako Detoks po prostu zarabiają na efekcie placebo. Jeśli zalecono Ci „oczyszczenie” organizmu, stosuj wyłącznie leki i suplementy o udowodnionej skuteczności. Jeszcze lepiej, skonsultuj się z lekarzem, aby dowiedzieć się o prawdziwych przyczynach ciężkości wątroby lub mrowienia w pęcherzyku żółciowym.

Mit o spalaniu tłuszczu.

Wydzielanie płynu przez gruczoły potowe jest naturalną reakcją organizmu na warunki zewnętrzne. To wszystko. Pot nie zawiera tłuszczu i nie pomaga w odchudzaniu. Dlatego wszystkie folie i paski do owijania są chwytami marketingowymi, które prowadzą do odwodnienia i nie robią nic, aby promować zdrowy styl życia. Wręcz przeciwnie, nadmierne pocenie się może wskazywać na problemy metaboliczne. Jeśli zastosowanie medycznych antyperspirantów nie przyniesie rezultatów, ponownie wysyłamy Cię do specjalisty w celu zbadania.

Mit trzech litrów wody.

Jeśli pracujesz w kopalni w 35 ° C, możesz potrzebować czterech litrów płynu dziennie. Obywatel prowadzący stosunkowo bierny tryb życia nie potrzebuje tyle wody. Ponadto nie trzeba pić wody: z powodzeniem mogą ją zastąpić zupy, sałatki i naturalne soki.

Mit o możliwości spalania tłuszczu „w pasie”.

Ciało jest tak ułożone, że albo całkowicie traci na wadze, albo w żaden sposób. Dlatego nie ma sensu wykonywać niekończącego się skręcania i zastanawiać się, dlaczego warstwa tłuszczu pozostaje nad prasą do kamienia. Najlepszym sposobem na odchudzanie jest spożywanie nieco mniej kalorii niż organizm przyzwyczaił się do „jedzenia” i wspomaganie go przy pomocy tych specjalnych aktywnych dodatków.

A sport w kwestii odchudzania jest tylko towarzyszem, najważniejsza jest dieta.

Mit podkręconego metabolizmu.

Człowiek jest tak skonstruowany, że zawsze szuka łatwych dróg. Kup magiczny chiński suplement, przyspiesz metabolizm i czekaj — oto marzenie. Który zderzy się z rzeczywistością ze straszliwą siłą. Przyspieszenie metabolizmu zajmuje dużo czasu, często jest bezużyteczne, a nawet niebezpieczne. Lepiej zbuduj siłę woli, która powstrzyma cię przed spontanicznym zniszczeniem paczki ciastek za jednym razem.

Zdrowie to jeden z najbardziej mitologizowanych tematów. Wielu przechodzi od jednej skrajności do drugiej. Albo w ogóle nie ufamy danym medycznym, albo spieszymy się, by przepisać sobie potrójne dawki leków na receptę. Teraz biegniemy maraton, a potem miesiącami leżymy na kanapie. Nie trzeba dręczyć ciała. Zdrowie wymaga konsekwencji i rozsądnego podejścia. Zawsze dowiedz się więcej, rozważ wszystkie opinie i nigdy nie wyciągaj pochopnych wniosków.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
30 × 19 =