Wraz ze zbliżającym się latem kwestia szybkiej utraty wagi staje się bardziej aktualna niż kiedykolwiek. Kobiety stawiają sobie ambitne cele: schudnąć 5, 7, a nawet 10 kilogramów w kilka tygodni i, co najważniejsze, utrzymać wynik spędzając weekend na grillu. Do walki z nadmiarem tłuszczu rzucane są wszystkie siły fizyczne i moralne: lodówka rozkwita dziesięcioma rodzajami sałatek i jest pokryta obrazkami motywującymi do odchudzania, a znienawidzone frytki wlatują do śmieci po słodyczach. Mówią, że kobiety posłusznie żują seler, dwa tygodnie męki — i jest w torbie. Czy to naprawdę realne — zauważalnie schudnąć w tak krótkim czasie, nie wpędzać ciała w otępienie i długo utrzymywać uzyskany wynik?

Pielęgniarka Napoleońska planuje schudnąć 10 kg w dwa tygodnie, warto połączyć z procesem nie tylko wolę i wytrwałość, ale także pracę mózgu. 10 kilogramów tłuszczu to dużo, a nabierają one bardzo wolno, więc dlaczego proces odwrotny miałby Ci zająć 2-3 tygodnie? Istnieje kilka opcji odpowiedzi, za pomocą których kobiety (i, co powinno być ukryte, mężczyźni) logicznie, jak myślą, wyjaśniają swoje zaufanie do szybkiej utraty wagi:

Przestań jeść!

Załóżmy, że masz przed sobą górę cukru, z którego musisz usunąć 10 kawałków. Zamiast wyjmować te kawałki i zostawiać wszystko inne nietknięte, podlewasz je armatą. Cukier topi się i topi, ale 10 kawałków, których trzeba było się pozbyć, wciąż tam jest. Przy sztywnej diecie to samo — uderzasz w ciało i to nie tłuszcz dostaje się pod dystrybucję, ale tkankę mięśniową i rezerwy wody — w rzeczywistości niszczysz własną strukturę mięśni. Ponadto z powodu głodnych diet metabolizm zwalnia, a późniejsze jedzenie zaczyna osadzać się w najbardziej nieodpowiednich miejscach.

Będę mieszkać na siłowni!

Oczywiście sport pomaga schudnąć, ale do treningu, a także redukcji kalorii, należy podchodzić bez fanatyzmu. Wyczyny sportowe na granicy fantazji nie zdziałają cudu, ale na zawsze mogą zniechęcić do chodzenia do klubu fitness. Za najbardziej efektywne uważa się umiarkowane treningi, które łączą trening aerobowy i siłowy.

Zaopatrzony w leki na odchudzanie. Nie mogę się doczekać pokonania tłuszczu!

Większość leków odchudzających to środki przeczyszczające lub moczopędne. Pomagają oczyścić organizm z toksyn i nadmiaru płynów, ale nie tłuszczu. Ponadto przed ich przyjęciem należy skonsultować się z lekarzem — jeśli przesadzisz, równowaga wodna może zostać zaburzona, aż do odwodnienia. Ponadto przy długotrwałym stosowaniu takich funduszy mogą pojawić się problemy z nerkami i sercem.

Włożyłem do ucha złotą chińską igłę, naładowaną energią słoneczną. Zjem i schudnę!

Często chcemy uzyskać wszystko bez robienia czegokolwiek — dlatego wciąż istnieje zapotrzebowanie na techniki, których skuteczność jest kwestionowana. Jesteśmy gotowi przebić, skleić, obejrzeć 25. klatkę i pić naładowaną wodę — tylko po to, aby się nie ograniczać, mając nadzieję na cuda. Fakt pozostaje jednak faktem — jeśli ktoś zjadł 300 gramów słodyczy, to prawdopodobnie odłożą się one w tłuszczach i żadne igły i oprawki tego nie zmienią.

Zrobię operację plastyczną!

Podczas jednej operacji liposukcji naprawdę można pozbyć się 5 kilogramów tłuszczu, ale są niuanse, które negują cały cudowny efekt. Po pierwsze, mimo pozornego bezpieczeństwa (po operacji na ciele pozostaje jedna mała, nieszkodliwa blizna), zabieg ten uderza w organizm — powrót do zdrowia po rozległym oparzeniu jest równoznaczny z wyzdrowieniem. Po drugie, obrzęki i utrata czucia są obligatoryjnymi towarzyszami liposukcji, dodatkowo istnieje możliwość odwodnienia, gromadzenia się płynu pod skórą, a nawet zatoru tłuszczowego. Po trzecie, pozbywając się tłuszczu bez wysiłku, człowiek nie rozwiązuje problemu przejadania się — będzie zyskiwał w kółko, ucieka się do operacji, znowu je — i tak dalej w nieskończoność.

Jak schudnąć bez szkody dla zdrowia?

Przy całym bogactwie wyboru nie ma innej alternatywy — jest mniej do jedzenia, a więcej do poruszania się, bez wchodzenia za daleko w jedno lub drugie, to znaczy umiarkowana, ale regularna aktywność fizyczna połączona z umiarkowanym, ale wystarczającym i zrównoważonym odżywianiem. Można oczywiście usiąść na siłowni i zjeść wyłącznie niskotłuszczowy twarożek — wtedy stracisz więcej — ale jest wielka szansa na oderwanie się i zjedzenie wszystkiego z powrotem. Jeden kilogram tygodniowo to maksimum uważane za bezpieczne dla zdrowia fizycznego i psychicznego. Cuda się nie zdarzają: nie uczymy się języka obcego w tydzień, nie rodzimy dziecka przez miesiąc, a po wyjściu z przedszkola nie żądamy emerytury. Daj sobie czas, schudnij mądrze — a nie zauważysz, jak Twoja ulubiona sukienka znów będzie pięknie wyglądać na Twojej sylwetce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
28 × 15 =