Ostatnim razem rozmawialiśmy o tym, jak prawidłowe odżywianie bez stresujących diet i strajków głodu pomoże uzyskać sylwetkę. Jest jednak inny aspekt, przez który utrata wagi może Cię ominąć: styl życia. Dziś podzielimy się ważnymi faktami dotyczącymi snu, ćwiczeń i nerwów. Naprzód w kierunku lata.

Zdrowy sen w zdrowym ciele!

Dni pracy, dzieci, prace domowe — na tym świecie nie ma czasu na sen. Ale flirt z brakiem snu jest niebezpieczny. W zeszłym roku naukowcy z Centrum Medycznego Cedars Sinai odkryli, że jedna bezsenna noc to sześć miesięcy nadużywania fast foodów! Okazuje się, że z powodu braku snu organizm staje się odporny na wydzielanie insuliny. Dlatego substancja nie może regulować pożądanego poziomu glukozy we krwi. W efekcie jego nadmiar odkłada się w wątrobie, co prowadzi do problemów z nadwagą i poważnymi chorobami, w tym cukrzycą.

Badania potwierdzają, że zdrowy człowiek potrzebuje 7-8 godzin snu dziennie. Jednocześnie są ludzie, którzy dużo śpią i dużo śpią. Jeśli potrzebujesz godziny lub dwóch więcej niż norma, to w porządku. Ale jeśli nawet po dziesięciu godzinach snu czujesz się przytłoczony, warto udać się do lekarza. Aby znormalizować codzienną rutynę, możesz bezpiecznie stosować leki na bazie melatoniny, hormonu snu. To sprawdzony i nieszkodliwy środek.

Wszyscy biegają, biegają, biegają: trochę o sporcie

Słyszałeś kiedyś o fenomenie kart klubowych? Dziewięciu na dziesięciu jej właścicieli pracuje na siłowni niezwykle nieregularnie, niektórzy nie odwiedzają jej od miesięcy. Jeśli więc spojrzałeś na wagę i jesteś zdecydowany zapisać się na fitness, zastanów się, czy będziesz tam regularnie ćwiczyć. Ponadto eksperymenty pokazują, że proces spalania tkanki tłuszczowej staje się skuteczny dopiero po godzinie intensywnego wysiłku. Czy jesteś gotowy, aby to zrobić?

Czy proponujemy całkowite porzucenie sportu? Ani trochę. Zaledwie kilka godzin w statycznej pozycji przed komputerem, a pojemność naczyń krwionośnych zmniejsza się o połowę. To tylko jeden z wielu faktów w bilansie pod tytułem „Dla sportu”. Tylko sporty są inne. Intensywne spacery, częste rozgrzewki i ćwiczenia domowe wystarczą, aby utrzymać ciało w dobrej formie. Najważniejsze w tym biznesie jest konsekwencja. Nie możesz siedzieć przez osiem godzin bez nieugięcia, a następnie czekać na pozytywne zmiany po 15 minutach z hantlami. Ale nie przesadzaj, aby nie potrzebować elastycznych bandaży i innych powiązanych produktów urazów i skręceń.

Komórki nerwowe nie regenerują się?

Wracają do zdrowia i dość aktywnie. To po prostu nie pomoże ci uzyskać formy. Ciągły stres to najniebezpieczniejsza rzecz. Oprócz przedwczesnego starzenia się zwiększania ryzyka chorób serca, naczyń krwionośnych i osłabienia układu odpornościowego, dosłownie zmniejsza mózg. Naukowcy z Uniwersytetu Yale odkryli, że obszary odpowiedzialne za emocje i funkcje fizjologiczne kurczą się. Utrata wagi spowodowana stresem nie jest spekulacją, ale udowodnionym faktem.

Istnieje wiele badań dotyczących wzajemnych skutków stresu i odżywiania. Kortyzol wydzielany w stanie nerwowym wywołuje silne pragnienie zjedzenia czegoś słodkiego i tłustego. Porzuć więc zmartwienia i wspieraj się uspokajającymi paczkami i kroplami.

Więc co się dzieje? Wysypiaj się, ćwicz regularnie i nie denerwuj się. Proste prawdy, o których zapominamy w zgiełku dni. Nie zapomnij 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Solve : *
23 × 16 =